Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Więcej na temat trekkingi Himalaje na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje wspólnie z położonym dość blisko pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to niemało czynników – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Należy wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są polem zmagań zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Źródłem komplikacji bywa także sama organizacja podróży – kupno biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach bądź Karakorum w Himalaje lub Karakorum rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bo nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]