Album na monety – proste i bezpieczne przechowywanie monet

Chcesz zamówić klaser na monety? Skieruj się na ten adres.

Gromadzenie monet i banknotów to nie tylko frajda z wyszukiwania i zakupu kolejnych egzemplarzy, ale również poczucie spełnienia z ich oglądania i katalogowania. Pozyskane numizmaty powinny więc zostać umieszczone w stosownych albumach i klaserach, za pomocą których wygodnie będzie można je podziwiać, a przy tym zabezpieczy się je przed ewentualnym zniszczeniem.

Klaser numizmatyczny – atuty wpinania i wypinania pojedynczych stron

Numizmatycy mają rozległy wybór dodatków pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, jednak najpopularniejsze nieprzerwanie pozostają klasery. Dlaczego? Przede wszystkim z tej przyczyny, że pomagają w prosty sposób klasyfikować numizmaty danego rodzaju. Trzeba pamiętać, że niektóre albumy na monety nie zawierają w sobie kart i należy nabywać je osobno dobierając je do rozmiaru kolekcjonowanych numizmatów bądź banknotów. Dowolność wpinania i wypinania kart jest znacznym usprawnieniem przy segregowaniu eksponatów zgodnie z naszym uznaniem – można przenosić je między albumami bez potrzeby wyciągania pojedynczych okazów, co minimalizuje niebezpieczeństwo uszkodzenia banknotów lub zarysowania numizmatów. Ponadto, posiadając niewielki zbiór, w jednym albumie można przechowywać monety o przeróżnych średnicach, trzeba tylko dokupić strony z pasującymi do nich przedziałami. Kolejnym atutem klaserów na monety jest to, że częstokroć są stylizowane na wygląd albumów z fotografiami rodzinnymi bądź książek, dzięki czemu łatwo ukryć je na regale przez spojrzeniem potencjalnego złodzieja.

Czy w klaserze numizmatycznym można trzymać każdy rodzaj numizmatów?

Doświadczeni kolekcjonerzy zalecają, żeby w plastikowych stronach albumów chować mniej wartościowe numizmaty, nie posiadające stanu menniczego, bo nawet gruba folia z polichlorku winylu nie zapewnia monecie całkowitej ochrony przed oddziaływaniem wysokiej wilgotności i powietrza. Kosztowne numizmaty w idealnym stanie bądź te wykonane z cennych kruszców warto wcześniej zabezpieczyć przez umieszczenie w plastikowym kapslu. Kapsel można następnie przechowywać w klaserze, gdyż wielu producentów oferuje strony do albumów, w które bez przeszkód można wsunąć monety zabezpieczone sztywnym, papierowym holderem lub kapslem.

Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]