Antena naziemna – bez niej telewizor jest bezużyteczny

Chcesz kupić antenę DVB T? Sprawdź www.telmor.pl

W zdecydowanej większości domów zobaczyć można odbiornik TV. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był bezużytecznym gadżetem, należy zainwestować też w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w wielu okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest dziś niezwykle szeroki. W sprzedaży znajdują się anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w dłoni przyrządy używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się też świetną odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez bardzo długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej wyborze?

Bardzo duży wybór anten tego typu sprawił, że należy mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy kupić. Należy wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na szereg czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]