Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Znajdź sprzęt do drenażu limfatycznego na https://tinyurl.com/yyt4qvn8.
Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.
Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie wykorzystywane są aparaty do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród rękaw naciska na kończynę, wspomagając tym samym krążenie chłonki. Jest wiele powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, głównie jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.
Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego
Mnóstwo opcji użycia aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na rozwój tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu mobilnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy drenaż. Aparaty CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez przeszkód można zabrać je w podróż, np. na zawody sportowe.
Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. zakrzepica bądź choroba nowotworowa, które wskazane jest uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]