Balustrady balkonowe i tarasowe

Jeśli potrzebujesz balustrad drewnianych na balkon, koniecznie wejdź na rabwood.sklep.pl/pl/c/Balustrady-balkonowe/17.

Gdy nabywamy mieszkanie przeważnie nie mamy nic do powiedzenia w kwestii estetyki naszego balkonu, bo wysokość oraz wygląd barierek został już zapewne ustalony przez dewelopera. Jednak jeśli wznosimy własny dom mamy możliwość na własną rękę zdecydować o tym, jak ostatecznie będzie prezentować się nasz balkon albo taras.

Balustrady na taras i na balkon – ustal ich parametry z architektem

Na to która balustrada na balkon dobrze sprawdzi się w nowo zaprojektowanym obiekcie wpływa wiele czynników. To w szczególności budowa balkonu – inne barierki sprawdzą się na balkonie zaplanowanym na bazie prostokąta, a inne na balkonie zaplanowanym na bazie prostokąta, inna z kolei na dość popularnych w ostatnich latach balkonach owalnych. Zalecamy wyjawić swoje oczekiwania architektowi, który wykonuje projekt budowlany obiektu i razem z nim uzgodnić ostateczny wygląd balkonu. Architekt z pewnością dołoży wszelkich starań, aby konstrukcja spełniała wszelkie warunki odnośnie bezpieczeństwa ich eksploatacji, między innymi wyznaczy minimalną wysokość poręczy oraz odległość między tralkami, a w dalszej kolejności wyszuka rozwiązania stylistyczne harmonizujące z charakterem obiektu.

balkonowe balustrady z drewna – doskonałe dla domków letniskowych i na działce

Architekci mogą do swoich projektów wybrać kilka typów balustrad balkonowych wytworzonych z różnych materiałów: z betonu, z drewna, ze stali, a także szkła. Współcześnie na ogół korzysta się z balustrad wyprodukowanych z czarnej stali, które najlepiej wyglądają z minimalistycznymi kształtami rozpowszechnionymi we współczesnym budownictwie. Trendem na czasie jest użycie do wypełnienia przęseł balkonowych nie metalowych tralek, a mlecznych oraz transparentnych płyt szklanych albo siatki. Metalowe balustrady jednak nie da się dopasować do tradycyjnego góralskiego budownictwa, gdzie niezastąpione są drewniane balustrady balkonowe, żeby estetyka obiektu zachowała balans. Drewniane balustrady sprawdzą się także znakomicie na tarasie domku na działce bądź domku letniskowego. Poręcze oraz tralki z drewna zabezpieczone stosownymi środkami chroniącymi przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych są w stanie zachować się w idealnym stanie przez wiele lat.
Miejmy na względzie to, że przy wyborze balustrady na balkon, nieważne czy ze stali czy z drewna, należy kierować się w pierwszej kolejności jakością, a nie jej kosztem. Najważniejszym zadaniem balustrady jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, a to przecież nie ma ceny.

Nasze dane:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]