Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Chcesz nabyć buty do jazdy konnej? Wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie powinno to zaskakiwać – zwłaszcza, jeśli zna się liczne zalety tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: polepszenie kondycji, ćwiczenie odpowiedniej postawy, a także wzmocnienie wszystkich mięśni. Oprócz tego ma zbawienne oddziaływanie na samopoczucie: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, podnosi poczucie odpowiedzialności i likwiduje napięcie. Jedak aby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy właściwie dobrać strój i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – ochrona całej albo części nogi

Odróżnia się 2 główne rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Te pierwsze są o wiele krótszei sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to natomiast buty niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym dają osłonę całej nodze, redukując ryzyko powstawania sińców i otarć. Sztyblety są sporo tańsze, niemniej jednak nabywając je należy nie zapominać o tym, by wyposażyć się też w ochraniacze nóg – sztylpy albo czapsy.

Z czego wytwarza się buty do jazdy konnej?

Podczas zakupów butów jeździeckich, musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane. Na rynku znajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej przeróżnych imitacji. Te pierwsze są bez wątpienia bardziej kosztowne, jednak opłaca się je wybrać z uwagi na zwiększoną wytrzymałość i umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy właściciela. Lubiane są szczególnie buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i po kilku dniach osiąga docelowy kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada nieco gorzej, lecz jej niewygórowana cena jest dużą zaletą.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]