Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Zainteresowany shuttersami w sypialni? Skieruj się tutaj.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się przeważnie z aranżacją wnętrz w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Tymczasem ten moduł osłony okna można użyć także w polskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie podnoszą estetykę pomieszczenia

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, wypełniają podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że wspaniale uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie domownicy przesiadują po wiele godzin w ciągu dnia oraz podejmują tu gości. Dlatego też powinno się zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko zachwycający, ale równocześnie wygodny. Swoboda wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła docierającego do salonu, co pozwala np. na zupełne jego zaciemnienie, gdy chcemy obejrzeć serial, albo jego przyjemne ściemnienie, jeśli pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – znakomita ochrona przed dźwiękami z zewnątrz

Swoboda kontroli dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia jest z pewnością najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak także z innego powodu – za ich sprawą można efektywnie regulować temperaturę wnętrza, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic shuttersów zimą dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Do tego okiennice typu shutters lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Zbiera się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w fałdach firanek, a ich czyszczenie jest bardzo proste i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się również w pokoju dziecka, w kuchni czy w łazience.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]