Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Więcej szczegółów o Citroen części Kraków

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dekad znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej pojazdy w naszym kraju są doceniane ze względu na przystępną cenę, szeroką dostępność i w szczególności za sporą liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C-Elysse, Jumper, C-Crosser, C4, C5, C6, Nemo, Xantia, Xsara i Saxo. Oczywiście, podobnie jak auta innych marek, ulegają one awariom, zatem posiadacze samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, iż z czasem będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części Citroen, które kupujemy najczęściej

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od danego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której wynikają inne awarie. Na początku należy na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się na skutek codziennej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, olej silnikowy oraz czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, wymagają także elementy układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Gdzie tanio i wygodnie zdobyć części do Citroena?

Najlepszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, częstokroć pochodzące z chińskich fabryk, w wielu przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co negatywnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Z tej przyczyny posiadacze aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do samochodów francuskich. Jeśli w pobliżu żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie niezbędne części można zamówić za pośrednictwem internetu.

Nasze dane:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]