Czy da się połączyć rolety dzień noc i zasłony?

Gdy aranżujemy pokoje stajemy przed wyborem: rolety, zasłony czy żaluzje? Czy istnieją przypadki, kiedy te komponenty – rolety dzień noc i zasłony – mogą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie przejrzeliśmy inspiracje wnętrzarskie i teraz spróbujemy udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z zasłonami lub firankami?

Rolety dzień noc i firanki – tak czy nie?

Na stronach internetowych związanych z wnętrzarstwem zauważyliśmy kilka sugestii aranżacji wnętrz zgodnie z tym pomysłem. Rolety – klasyczne gładkie bądź dzień noc – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W jasnym, pastelowym wnętrzu: salonie, dziecięcym pokoju czy kobiecej sypialni, poza roletą możesz również w oknie zawiesić firanki. W jakich kolorach? Przy wzorzystej albo intensywnej rolecie postaw na firankę w kolorze kremowym, jasnoszarym bądź białym. Roleta jest jednobarwna i jasna? Firanka może być w intensywniejszej barwie. Urozmaici to pokój i będzie stanowić dopełnienie lub kontrast do znajdujących się tam dywanu, mebli, poduszek i innych bibelotów.

Rolety dzień noc zasłonami – czy takie zestawienie jest dopuszczalne?

Podczas naszych inspirujących poszukiwań odkryliśmy też mnóstwo sugestii zgrania rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwsza propozycja to monochromatyzm: roleta i zasłona utrzymana w tej samej gamie kolorystycznej (np. bieli, beżu, szarości, brązie). Inny pomysł to stonowana roleta i rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona – przy czym motyw zasłony wybierz pasujący do stylu pokoju (dziecięce bohomazy, modne kropki, romantyczne kwiaty, marynistyczne pasy). Ostatnia inspiracja bazuje na przeciwieństwach. Intensywna roleta – zielona, żółta, niebieska – oraz stonowana zasłona: biała, beżowa, szara. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z zasłonami lub firankami to oryginalny pomysł na aranżację wnętrza. Czy masz odwagę sprawdzić ten modny duet w swoim mieszkaniu?