Czy w domu przyda się tablica magnetyczna?

Tablice szkolne kojarzymy z reguły z zielenią i pyłem jaki powstawał, kiedy próbowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, aczkolwiek wciąż są bardzo popularne w polskich szkołach, pomału są zastępowane przez tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich główne zalety?

Białe tablice magnetyczne są aktualnie na co dzień wykorzystywane w korporacjach, urzędach i biurach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są regularne szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i strategie. Plusem takich tablic jest zwłaszcza to, że do pisania na nich używa się szybkoschnących markerów, które łatwo się ściera za pomocą gąbki albo szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie pyli się, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku popularnych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego rodzaju tablicy w czystości jest nadzwyczaj proste. Wystarczy regularnie czyścić jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma też właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli postanawiamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dopasujmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona zamontowana. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto przemyśleć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do domu – jak ją wykorzystać?

Mała tablica magnetyczna za to doskonale sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak ją zastosować? Powieś ją w kuchni, a gdy spostrzeżesz, że kończy Ci się jakiś produkt (sól, płatki owsiane czy ryż) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do supermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która przenigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w dywan nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może też spędzić niedzielny wieczór na grze w kalambury, wisielca albo tworząc jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się też rodzicom, którzy chcą pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.