Dobierz rolety do każdego okna – rolety na zamówienie

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, Polacy przyzwyczajeni są do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz również pomaga to decydować o ilości światła docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Tradycyjnie do zakrywania okien używa się zasłon i firanek, jednak w ostatnich kilkunastu latach wybieramy rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie rodzaje rolet wewnętrznych są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy szeroki wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, okiennych czy ściennych. W wielu z nich dostaniemy również wszystkie potrzebne akcesoria, tj. rozety, wsporniki ścienne i sufitowe, kółka z żabkami oraz karnisze metalowe. W jednym miejscu jesteśmy w stanie złożyć cały zestaw konieczny do założenia rolet. Natomiast to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla osób cierpiących. Na roletach rzymskich łatwo osiadają drobinki kurzu, gdyż produkowane są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do mieszkania posłużą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin prawie we wszystkich pomieszczeniach: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a nawet w łazience. Takie rolety mają przemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ważne, regulacja odbywa się bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wykonane są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – jak wymierzyć

Okna nie zawsze mają standardowe wymiary i okazać się może, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, by właściwie zmierzyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania, do tego będą mało estetyczne. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonaliście.