Imponująca różnorodność biokominków wolnostojących

Gdy przybliżają się jesienne miesiące nierzadko marzymy o tym, by ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, że mieszkając w mieście jest to niewykonalne, bowiem w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy założyć biokominek wolnostojący.

Gdzie przydadzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to świetne rozwiązanie dla luksusowych hoteli, loftów czy mieszkań. Nie potrzebują podłączenia do komina, bowiem stosowane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, z tej przyczyny ich czyszczenie jest proste, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co istotne, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu mieszkania, grunt, by zapewnić mu właściwą cyrkulację powietrza, ponieważ spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości CO2. Nie jest on także montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się okres zimowy albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić styl pokoju, można go po prostu odnieść do schowka do czasu aż znowu nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, w szczególności tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo solidna. Są one także niezmiernie stabilne. Czy biokominek może całkiem zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, ponieważ nie produkuje tak dużej ilości ciepła, jak tradycyjny kominek, jednak jego zalety estetyczne sprawiają, że jest bardzo pożądanym elementem aranżacji pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dobierzesz do każdego stylu wnętrza

Różnorodność biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dobrać do praktycznie dowolnego stylu pomieszczenia. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej stylistyce i w neutralnych kolorach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, dostawiany do ściany, który imituje swoim wzornictwem tradycyjny kominek. Ci, którzy zaaranżowali dom w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, również znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o owalnym kształcie, które będą dobrze komponować się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są modele w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz pokaźne biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są wyposażone w kółka ułatwiające ich przemieszczanie. Autorem designu wielu modeli są słynni i cenieni projektanci.