Kapsułki Nespresso – zamienniki są już w sprzedaży

Zobacz Nespresso kapsułki na http://tinyurl.com/t86p52b

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych zwolenników. Współcześnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele renomowanych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten typ kapsułek wygasł 2012 r. więc obecnie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance arabiki i robusty. Innym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Roma, Firenze, Trieste i Venezia. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty czekolady, orzechów laskowych czy prażonych orzechów. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Crema czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje także rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Hazelnut, Chocolate, Vanilla i Carmel.

Opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą na ogół 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla konsumentów, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zredukować koszt napoju. W przypadku, gdy nabywca ma wątpliwości, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Nasze dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]