Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli chcesz kupić toczek do jazdy konnej, odwiedź ten adres

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można kupić dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i ma certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie atesty, a także pozwalać na regulację rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]