Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Zobacz, gdzie zamówić listwy podłogowe

Z pozoru są mało ważnym detalem, ale ich stylistyka ma duży wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów i ochraniają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny powód, żeby nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie komponuje się z eleganckimi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]