Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Dalsze informacje o kontenerze otwartym

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie surowce można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak zdemontowane elementy okien i drzwi, złom, gruz, jak również stare płytki ceramiczne lub parkietowe – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w płynnych lub półpłynnych najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady znacznych gabarytów

Do składowania ładunków o dużych rozmiarach, które nie są odpadami albo wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]