Mydło dezynfekujące – zastosowania

Potrzebujesz żelu antybakteryjnego do rąk? Sprawdź https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Aż pięć milionów bakterii może znajdować się na każdym centymetrze kwadratowym skóry rąk. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach roznoszą się wirusy, bakterie i pasożyty, które wywołują groźne schorzenia. Dlatego higiena rąk jest koniecznością. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Zwykle to wystarczający rezultat, jakkolwiek w wielu sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z dużo efektywniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest stosowane

Mydło dezynfekujące znalazło zastosowanie w różnych sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach służby zdrowia – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać także osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przyrządzaniu potraw z mięsa (głównie z drobiu), jajek oraz mleka, bo te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o związki likwidujące drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują też pod postacią żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do włączania łokciem lub posiadających fotokomórkę.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]