Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie potrzebne w trakcie urlopu akcesoria. Przeważnie nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bo ma opływowy kształt. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć później. Miejmy jednakże na uwadze, by wybór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem narty, SUPy czy rowery. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Nasze dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]