Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Znajdź okiennice shutters

Planując aranżację pomieszczenia, z rzadka przeznacza się dużo uwagi na okna. Przeważnie decyzja pada na tradycyjne aranżacje, a więc firany oraz zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zdobywające sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Na okna, ale również na drzwi szafy – zastosowanie shuttersów

Główną właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych ruszają się, tym samym można łatwo je ułożyć w różnych pozycjach, w zależności od kaprysu domowników. Produkuje się je z drewna, polichlorku winylu (PCV), a także z płyt pilśniowych. Shuttersy montuje się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach widuje się nadal sporadycznie, ale każdy z nas z pewnością przyjrzał się im na ekranie telewizora bądź w kinie, gdyż tego typu okiennice są często stosowane na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w południowych Stanach USA czy w Australii.

Ozdobne okiennice typu shutters – regulacja kąta lameli bez wykorzystania żyłek

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko wspaniale się prezentują, lecz mają również pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować użycie energii słonecznej: w upalne miesiące hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i da się je założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co sprawia, że są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezmiernie luksusowy wygląd, w wyniku czego podwyższają wartość domu. Trzeba też uwydatnić, iż shuttersy są regulowane bez wykorzystania sznurów, co właściciele psotnych zwierzaków czy rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się sterczące łańcuszki, uznają na pewno za kolejny atut.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]