Niechciane napisy na murach? Użyj środka do usuwania farby

Więcej szczegółów o środkach do czyszczenia elewacji

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem wandalizmów na ścianach budynków i murach znacznie przybrał na sile. Najczęściej przybierają one postać napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto zazwyczaj hasła te niosą treści rasistowskie lub wulgarne. Nic więc dziwnego, że zarządcy lub właściciele budynków czynią wszystko, żeby pozbyć się ich z murów. W tym celu zwykle postanawiają powtórnie pomalować ścianę – to jednak jest dosyć kosztowne i pochłania sporo czasu. Alternatywą dla przemalowania jest zastosowanie środka do usuwania farby.

Działanie środka do usuwania farby olejnej?

Działanie takich środków bazuje na aktywnych czynnikach rozpuszczających składniki najpopularniejszych farb – przede wszystkim rozmaitego rodzaju żywice. Ich odpowiedni skład sprawia, że preparaty tego typu pozwalają na mycie nawet bardzo porowatych elewacji. Dobre środki do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników (np. toluenu), które są niebezpieczne dla ludzi oraz otoczenia. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na fasadę obiektu – w tym celu należy użyć wałka bądź dużego pędzla. Po godzinie preparat trzeba spłukać wodą lub zmyć myjką ciśnieniową.

Dla kogo środek do usuwania farby olejnej?

Preparat do usuwania farby olejnej powinien znaleźć się w wyposażeniu wszystkich firm sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, bo to głównie fasady nieogrodzonych budynków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Małe opakowanie środka okaże się przydatny także posiadaczom sklepików, domów jednorodzinnych czy firm. Nabycie środka do mycia elewacji to w porównaniu z koniecznością pomalowania ścian po raz kolejny spora oszczędność – zarówno jeśli idzie o czas potrzebny do wykonania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]