Odżywki a maski do włosów – różnice

Jeśli potrzebujesz naturalnych masek do włosów, koniecznie odwiedź tę stronę

Włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich stan źle oddziałują m.in. częste zjawiska atmosferyczne – słońce, silny wiatr lub ekstremalne temperatury. Jednakowo niebezpieczne jest korzystanie z niewłaściwych kosmetyków, zasypianie z wilgotnymi włosami, stylizacja przy pomocy suszarki bądź prostownicy lub farbowanie. To powoduje, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są duże, możemy do tego użyć odżywki. W szeregu przypadków jednakże ten kosmetyk może okazać się nieskuteczny.

Maski nawilżające do włosów a odżywki – różnice

Naturalne maski do włosów zapewniają bardziej intensywną regenerację aniżeli zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej również zabezpieczają włosy. Styliści często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, które pozwalają na odbudowanie nawet najbardziej wyniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób nakładania – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. Żeby przeniknęły w głąb komórek włosów i skóry, należy je wypłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, zaleca się używać ich raz na tydzień.

Maski do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej składników wpływających na polepszenie kondycji włosów. W zależności od przeznaczenia danego preparatu, pojedyncze składniki mogą być dobrane tak, żeby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniami UV) lub by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak keratyna, różnego typu olejki, jak również silikony. Naturalne maski do włosów zawierają prócz tego wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]