Rolety na okna? Tylko od polskiego producenta

Nie wiesz jak modnie i nowocześnie urządzić swoje wnętrze? Jeden, niezbyt kosztowny produkt może zupełnie przeobrazić styl i wygląd pomieszczenia. To wewnętrzne rolety okienne. Dzięki tej przesłonie można dodać koloru wszystkim wnętrzom albo nadać im przytulnego i intymnego charakteru. Ekspert z krakowskiego sklepu mającego w swojej ofercie rolety dzień noc podpowie, jak podjąć dobre, zakupowe decyzje.

Jakie rolety okienne wybrać?

Wewnętrznych rolet okiennych jest wiele rodzajów. Można je podzielić według różnych kryteriów. Jeśli chodzi o tworzywo, w sklepach kupimy rolety materiałowe wytworzone z nowoczesnych tkanin, charakteryzujących się różnym stopniem przepuszczania światła. Jest to najczęściej poliester – łatwy do czyszczenia oraz wygodny w utrzymaniu.
Ze względu na przeznaczenie dzielimy rolety na ścienne oraz okienne. Kolejne zróżnicowanie to stopień zaciemnienia. Tutaj wyjątkowo popularnym modelem są rolety dzień i noc typu 100% zaciemnienia lub zebra.
Następna klasyfikacja to rolety na wymiar lub standardowe. Ten pierwszy typ jest rekomendowany do okien o niekonwencjonalnych wymiarach, z większą ilością segmentów albo wieloma ozdobnymi elementami. Jeśli chodzi o wzornictwo, to design rolet jest zgodny z aktualnymi, wnętrzarskimi nurtami.

Czy rolety są drogie?

Ponieważ konkurencja na rynku rolet jest ogromna, tak jak ciągle rosnąca liczba producentów, obecnie rolety można kupić w nad wyraz zachęcającej cenie. Regularna cena jest niewysoka, a do tego zdarzają się również promocje i akcje specjalne, kiedy roletę udaje się kupić z dodatkową zniżką. Rolety okienne są niedrogie i praktycznie na każdą kieszeń.
Nowoczesne projekty, bezinwazyjny montaż i bogata kolorystyka powodują, że taka osłona na okna cieszy się coraz większą popularnością. Koszt zakupu w porównaniu do jakości i długiej żywotności rolety jest nad wyraz atrakcyjny, stąd nie brakuje zwolenników takiego pomysłu na aranżację wnętrz.