Różnice pomiędzy LDPE i HDPE – o artykułach foliowych

Dalsze informacje o workach foliowych do skrzynek e2.

Folia polietylenowa to surowiec, bez którego życie w XXI w. nie byłoby takie samo. Wyrabia się z niej nie tylko worki stosowane w mieszkaniach, ale również produkty foliowe używane m.in. w branży spożywczej.

Worki do pojemników E2 – odporne na temperatury poniżej zera

Polimer etenu, inaczej polietylen, wykorzystywany jest szeroko w przemyśle. Worki na śmieci są zapewne najpowszechniejszą jego formą. Do ich wytwarzania wykorzystuje się zarówno polietylen o małej gęstości (oznaczany skrótem LDPE), jak i polimer etenu o znacznej gęstości (HDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, ale topi się w wyższej temperaturze i cechuje się lepszą wytrzymałością mechaniczną. Z folii HDPE wykonuje się między innymi solidne worki na odpady. Z kolei LDPE jest transparentny, bezzapachowy oraz bardziej miękki, a przez to niezwykle giętki. Nie jest tak wytrzymały na znaczne temperatury, jednak w tych niższych utrzymuje swoją elastyczność. Jest to przydatne w branży spożywczej, w szczególności tam, gdzie składuje i dostarcza się żywność w warunkach chłodniczych, przykładowo w przetwórstwie mięsnym. Dla sektora spożywczego z LDPE produkuje się worki E2, które dostosowane są do skrzynek o wielu pojemnościach. Co istotne, takie worki muszą posiadać certyfikaty dopuszczające je do styczności z produktami żywnościowymi.

Peleryny dla branży fryzjerskiej oraz pozostałe artykuły foliowe

Z polietylenu wyrabia się również mnóstwo innych produktów dla rozmaitych branż przemysłu. To m.in. zakrętki, transparentna folia pakunkowa, wszelkiego rodzaju opakowania, a nawet żagle oraz mocne żyłki. Jest to również surowiec, z którego polski producent odzieży ochronnej, firma Global Food Hygiene, opracował transparentne, antystatyczne peleryny jednorazowego użytku dla fryzjerów. Peleryny wytwarzane są w dwóch rozmiarach i w kilku kolorach, a sprzedawane są w formie praktycznej rolki ze zrywkąpasującej do dozowników.

Nasze dane:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]