Skórzane kurtki na motor – legendarna wytrzymałość

Jeśli szukasz kurtki na motor, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Motocykliści wiedzą, że w pełni przyjemna jazda na motorze jest możliwa tylko w poprawnie przystosowanej do tego odzieży. Dlatego w szafie każdego fana motocykli musi znaleźć się co najmniej jedna profesjonalna kurtka na motocykl. Asortyment sklepów motocyklowych jest współcześnie niezmiernie bogaty, zatem bez większych trudności można kupić zarówno kurtki tekstylne, jak i skórzane, które spełnią wymagania nawet dość wybrednych kierowców.

Skórzane kurtki na motocykl to nadal optymalny wybór

Jazda na motorze jednoznacznie kojarzy się ze skórą i rzeczywiście po dziś dzień kurtki wyprodukowane z tego surowca uznawane są za najlepszy wybór pod względem jakości i wytrzymałości, co niestety odzwierciedla się również w ich wyższej cenie. Wbrew ogólnym skojarzeniom, w dzisiejszych czasach większość skórzanych kurtek na motor posiada sportowy fason, a nie tradycyjną stylistykę rodem z amerykańskich filmów z lat 80-tych. Nie znaczy to, że nie kupimy w sklepach motocyklowych legendarnych skórzanych ramonesek.

Niewątpliwym atutem kurtek na motocykl wykonanych ze skóry jest oczywiście ich duża wytrzymałość na wytarcie, stąd w przypadku upadku motocyklisty na jezdnię zapewniają mu lepszą ochronę. Do sfery przesądów trzeba też odłożyć już przekonanie, że kurtka skórzana jest mało elastyczna i dużo waży – te wykonane z skóry owczej czy nubuku niewiele różnią się pod tym względem od kurtek tekstylnych uszytych z cordury czy meshu.

Szukasz kurtki na motor? Nie zapomnij jej włożyć na próbę!

Kurtka na motor powinna być komfortowa, więc polecamy kupić ją w sklepie stacjonarnym, gdzie będziemy mieć sposobność ją przymierzyć. W ten sposób uzyskamy pewność, iż kurtka jest pasować do naszej sylwetki. Lecz zakupy kurtki na motor w sieci to też dobra opcja, zwłaszcza jeżeli nabyło się wcześniej już podobne produkty od danego producenta lub dobrze zna się własne wymiary. Kurtka na motor musi przylegać do korpus, jednak nie powinna utrudniać jego ruchów. Przymierzając kurtkę wysuń ramiona przed siebie udając, iż trzymasz kierownicę. Jeśli rękawy zasłaniają nadgarstki znaczy to, że musisz kupić mniejszy rozmiar. Zbyt duża kurtka na motor zwiększa niebezpieczeństwo urazów, bo w czasie upadku może dojść do przemieszczenia się protektorów względem ciała motocyklisty i w rezultacie nie wykonają one swojego zadania. Dla najwyższego komfortu warto zwrócić także uwagę, czy kurtka posiada pasy dopasowujące jej szerokość w pasie, na ramionach i w tułowiu.

Nasze dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]