Środki do impregnacji drewna na zewnątrz – rodzaje i zastosowanie

Ług do drewna zamówisz na http://bit.ly/2SxIaEq

Środki do konserwacji drewna to produkty stosowane zarówno w przypadku mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego warto ochronić nimi meble?

Zastosowanie środków do konserwacji drewna

Drewno jest materiałem tworzącym w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec często wykorzystywany do wyrobu elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Znakomite rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową oraz wiele innych elementów. Tymczasem preparaty wykorzystywane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im piękny blask, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Perfekcyjnie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż podłoga jest bardziej odporna na zużycie i zniszczenia. Warto jednak pamiętać, iż drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte środkami na bazie wosków i olejów.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]