Sztuka na prywatnych posesjach i w przestrzeni miejskiej – rzeźba do ogrodu

Nowoczesne rzeźby ogrodowe mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na prywatnych posesjach, ale także w przestrzeni publicznej. W której technice się je sporządza? Kto zazwyczaj zamawia fontanny w formie dekoracyjnej figury oraz rzeźby ogrodowe?

Rzeźby ogrodowe – nieprzeciętna metoda kompozycji przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz częściej spotykanym sposobem na aranżację terenów publicznych i prywatnych ogrodów. Współcześnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się kreatywne rzeźby wykonane techniką odlewu, których kształt jest dostosowany do preferencji klienta, jego zamiłowań, a także wielkości ogrodu. Na znacznych przestrzeniach świetnie komponują się większe, monumentalne projekty, które oczarowują swoim dostojnym stylem. W mniej rozległych ogrodach poleca się z kolei ustawianie małych rzeźb. Zamawiający mogą wybierać pomiędzy rzeźbami minimalistycznymi bądź wprost przeciwnie – zdecydować się na bogate zdobienia. Wybór odpowiedniej figury powinien być podyktowany charakterem ogrodu i tym, jaki rezultat pragniemy ostatecznie osiągnąć. Znacznym zainteresowaniem cieszą się również oryginalne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury takie to doskonała forma aranżacji przestrzeni.

Przed hotelem i siedzibą firmy – gdzie można eksponować rzeźby do ogrodu?

Rzeźba ogrodowa to odzwierciedlenie szacunku do sztuki i jest zamawiana przez podmioty wszelkiego typu. Bardzo dobrze prezentuje się na skwerach, miejskich zieleńcach, laskach, może także być urozmaiceniem posesji przy hotelu, galerii sztuki, gmachu ministerialnym, placówce naukowej czy też innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźb poszukują również klienci indywidualni, którzy chcą stworzyć w swoim ogrodzie niesamowity klimat. Można wybrać figurę stylizowaną na antyk lub zdecydować się na prostą rzeźbę, która uwydatni współczesny charakter przestrzeni. Modne stają się również majestatyczne rzeźby orientalne, które będą stanowić idealne dopełnienie ogrodu utrzymanego w stylu japońskim.