Zalety rolet dzień i noc

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla osób, które lubią mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. Jest to też doskonały pomysł na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, sypialni lub pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (mini, standardowym oraz na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale innych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Dobrze dopasowana barwa ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – inne przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie światła może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub natężenia światła , chociażby podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się także w każde nowoczesne wnętrze, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i rozbudowana kolorystyka powodują, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień noc sięgnij, jeżeli chcesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.