Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

środki dezynfekcyjne, środki do dezynfekcji powierzchni

Specjalistyczne środki antyseptyczne pomagają zachować czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Czemu należy się w nie zaopatrzyć?

Środki odkażające – działanie i ich zawartość

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie szkodliwych czynników, które mogą mieć negatywne oddziaływanie na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków antyseptycznych na ogół znajdziemy kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, a także dużo innych komponentów. Do często stosowanych preparatów należą płyny w sprayu, żele, chusteczki do dezynfekcji oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Przeznaczenie środków dezynfekujących

Środki antyseptyczne wykorzystywane są zawsze tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania blatów, urządzeń sanitarnych, podłóg, toalet, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu maszynek do mięsa, blenderów, krajalnic, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dopasowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]