Rafting Dunajcem – zabawa i przygoda w jednym

Wypoczynek na rzekach kojarzymy najczęściej ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróżowania, który jest w naszym kraju znany od ponad 100 lat i wciąż znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Daje on znacznie większe emocje od spływu kajakiem, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się widokami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy Dunajcem – dla kogo?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług dopasowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie aczkolwiek umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kajaku albo kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Żeby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, również nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują oszałamiające widoki. Rafting Dunajcem to kapitalna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki należą bowiem do najbardziej ciekawych krajobrazowo rejonów Polski, a – można powiedzieć – i całej Europy. Rafting po Dunajcu to również świetna alternatywa dla miłośników adrenaliny, gdyż trasa obfitująca w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.