Tenis dla dzieci

Szukasz szczegółowych informacji o tenisie dla dzieci Kraków? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na teniskrakow.pl/treningi/.

Aktywność fizyczna jest niezbędna oraz pożądana w każdej formie, jednak nie wszystkie dzieci lubią aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zmotywować je do ruchu? Do wyboru mamy mnóstwo różnych form, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko niebanalny sposób wykorzystania czasu, ale jest także atrakcyjną zachętą dla dzieci, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Warto zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem doświadczenia z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą brać udział w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu, który zapewni mu komfort gry, skuteczną naukę i zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak wybrać pierwszą rakietę?

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest ubiór do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia wzbudza najwięcej wątpliwości. Mamy wybór spośród szerokiej gamy części, co umożliwią dobór dobrej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie kompetencji grającego. Rakieta posiada ważne cechy i parametry i to na ich podstawie dopasowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są nieduże. Często zdarza się, że rodzice kupują swoim pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje sprawa rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona znaczącą rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni zmieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Okres dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już dziecko w młodym wieku. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe są źródłem wielu zalet, m.in. uczestnicy poznają nowe osoby, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji oraz rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy wolą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Wykwalifikowany nauczyciel rozwinie taktykę gry waszej pociechy i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasze dane:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]