Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

Usługi druku 3D - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o aktualnej ofercie.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest adresowana głównie do pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, a także przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wydrukowany przy pomocy technologii DMLS, FDM, PolyJet, oraz SLS,SLA, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania prototypów. Ta technologia – zwana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk bardzo wąskich elementów, detali, wyrazistych konturów oraz wygładzonej powierzchni.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda drukowania 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość kształtu oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

FDM – druk 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

FDM to najpopularniejsza technologia druku 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja kosztów do jakości, a także możliwość korzystania z materiałów w szerokiej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]