Jak zamontować panele podłogowe?

Sprawdź, gdzie kupić panele drewniane

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie łatwe, więc każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na suchym podłożu – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Nie możesz zapominać również o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – trzeba odstawić je na kilka dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o jednym – najlepiej robić to zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed ich montażem, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż później producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym pracować

Wyprodukowane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian klimatu w pomieszczeniu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra – do ich zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]