Co warto wiedzieć o badaniach wysokościowych

Na www.badaniabielsko.pl zlecisz badania wysokościowe Bielsko.

Wielu z nas pracę na wysokości kojarzy zwłaszcza z czyszczeniem okien w wysokościowcach oraz opieką nad kominami. Według obowiązujących w naszym kraju przepisów są to zaś wszystkie zadania wykonywane na wysokości przekraczającej jeden metr. W przypadku, kiedy prace odbywają się co najmniej 3 metry nad ziemią, niezbędne jest zaś przejście lekarskich badań wysokościowych. Na czym więc one polegają? W jakich przychodniach są wykonywane? Jakie schorzenia powodują, że nie przejdziemy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe – gdzie się wybrać?

Badania wysokościowe możemy przeprowadzić odwiedzając przychodnię medycyny pracy, gdzie otrzymamy skierowania na badania lekarskie. Po ich zakończeniu – jeśli oczywiście wyniki będą pozytywne – zyskamy orzeczenie pozwalające na podjęcie pracy na wysokościach. Bywa jednak, że na wykonanie badań wysokościowych nie mamy dużo czasu – wtedy najlepiej zrobimy wybierając się sami do neurologa, laryngologa oraz okulisty celem przeprowadzenia badań, a następnie składając je w przychodni medycyny pracy, jednak najlepiej zgłosić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.

Badania wysokościowe – co będzie zbadane?

Badania wysokościowe muszą zdiagnozować choroby, które powodują, iż praca na wysokościach staje się niebezpieczna. Do najważniejszych tego rodzaju chorób należą przede wszystkim epilepsja i zaburzenia równowagi, wady wzroku (a dokładnie – konieczność noszenia okularów (mimo że można to ominąć stosując szkła kontaktowe), jak również niedowidzenie. Lekarz ma prawo też odmówić podpisania orzeczenia, jeśli chorujemy na zaawansowaną cukrzycę oraz walczymy z zawrotami głowy. Badania wysokościowe należy powtarzać co 36 miesięcy, zaś osoby które ukończyły 50 rok życia – co dwanaście miesięcy.

Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]