Czym zajmują się detektywi i jak mogą pomóc Tobie?

Usługi detektywów cieszą się coraz większą popularnością. Decydujemy się na na ich wynajęcie nie tylko w wypadku kłopotów rodzinnych. Ich usługi bywają bardzo pomocne także dla przedsiębiorców – umożliwiają np. sprawdzenie czy pracownik będący na L-4 faktycznie nie jest w stanie pracować albo czy informacje przedłożone przez niego w CV nie zostały zakłamane. Warto zatem dowiedzieć się nieco na temat tego, jakie kwalifikacje powinien posiadać detektyw i w rozwiązaniu których spraw może nam pomóc.

Prywatny detektyw – wymagania

Nie każdy może pracować jako prywatny detektyw. Żeby legalnie wykonywać ten zawód, należy dysponować odpowiednią licencją wydawaną po zaliczeniu państwowego egzaminu. Wspomnijmy jeszcze, iż osoby podchodzące do egzaminu muszą również spełnić wcześniej określone wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa któregoś z krajów wchodzących w skład UE, świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta miejskiego lub powiatowego Policji oraz minimum średniego wykształcenia. Wymogiem jest też niekaralność, a odnośnie byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, osoby starające się o licencję prywatnego detektywa muszą ukończyć 21 lat.

W jakich przypadkach poprosić o pomoc detektywów?

Większość zadań, realizowanych przez detektywów dotyczy wszelkiego rodzaju kwestii rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zwrócić się m.in. gdy mamy podejrzenie, że nasz małżonek nie jest wierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic dziecka właściwie sprawuje nad nim opiekę. Prywatny detektyw pomoże nam także określić faktyczną wysokość dochodów byłego partnera, co jest bardzo przydatne podczas spraw o ustalenie wysokości alimentów.