Jak i gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Sala komunijna - tu poznasz korzystną ofertę.

Impreza komunijna jest dla pociechy podobnie ważnym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, gdyż to zwykle pierwsza rzeczywiście wielka impreza dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że wszystko skupione jest tylko na nim. Z tej przyczyny rodzice chcą, by ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Sala komunijna – wynajmij jak tylko będzie ogłoszony dzień wydarzenia

Już przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice muszą określić czy przyjmą rodzinę we własnym mieszkaniu czy niezbędne będzie zarezerwowanie sali. Podejmowanie gości w domu jest zwykle możliwe wówczas, gdy organizujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, jednak to już nieczęste przypadki. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii przeistoczyły się w ostatnich czasach w huczne eventy rodzinne, na które zaprasza się czasem do kilkudziesięciu gości, z tej przyczyny przeważnie odbywają się w salach weselnych albo restauracjach. Jeżeli chcemy zarezerwować najładniejszą salę, warto zacząć poszukiwania lokalu, jak tylko będzie ogłoszony dzień przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym dużą trudnością może być również znalezienie wolnego dostawcy cateringu, w związku z tym warto wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje z własnym, sprawdzoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu menu na komunie. Kluczowe jest także to, by sala na komunię umiejscowiona była tak, by przejazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny i błyskawiczny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym jeszcze pamiętać?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale także następującą później zabawę gości. Obyczajem są także aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna powinna więc oferować zachwycające, estetyczne pomieszczenia. Inną zaletą będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Sposobność skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, zalecamy rozważyć wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas wciągającymi zabawami.
Naturalnie, zaproszeni na przyjęcie komunijne przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice na ogół zgadzają się na pełną dowolność z tym obszarze. Jakkolwiek w zaproszeniu można zaznaczyć, że nie zgadzamy się na pewne rodzaje upominków, przykładowo wartościową biżuterię czy zabawkowe pistolety.

Nasze dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]