Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Wiele śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu w szczególności o te, które produkowane są podczas wszelkiego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, opróżniania piwnicy bądź strychu oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, elementy podłóg i okien, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery – rodzaje i kubatura

Wybierając kontener, warto skoncentrować się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w czasie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, a także płytki ceramiczne czy zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – od kogo go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych miastach, takich jak Kraków czy Poznań, ale także w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod wskazany adres. Pojemnik należy zapełnić w wyznaczonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które później trafiają do utylizacji.