Kontenery na odpady i gruz – co warto wiedzieć

kontenery Kraków wynajem, kontener na gruz Kraków

Kwestię usuwania odpadów regulują przepisy prawne i każde miasto musi zapewnić to swoim mieszkańcom. Nie zawsze jednakże śmieci można pozbyć się jak odpadów segregowanych czy mieszanych odbieranych przez zakłady usług komunalnych. Jest tak głównie przez ich ponadprzeciętną ilość czy duże rozmiary i wtedy może pojawić się problem. Sytuacja taka ma miejsce głównie w czasie prac remontowo-budowlanych, które praktycznie w każdym przypadku generują duże ilości niepotrzebnych elementów. W takich przypadkach bardzo dobrym wyjściem jest wynajem kontenerów na śmieci.

Dla kogo kontenery na śmieci?

Kontenery na śmieci to olbrzymie pojemniki (zwykle oferowane są w różnych wielkościach), mieszczące bardzo dużą ilość odpadów, a zatem wynajem kontenerów będzie dobry dla klientów, którzy mają do wyrzucenia na przykład gruz powstały w wyniku prac remontowych, niepotrzebne meble czy pozostałe elementy zajmujące dużo miejsca, których nie można usunąć z posesji w inny sposób. Wynajem kontenerów jest niezwykle komfortowy, nie trzeba wszak kłopotać się o przewiezienie śmieci na miejsce przeznaczenia ani o inne wydatki. Usługę taką zamówić można w niemal każdym większym mieście, warto jednak zwracać uwagę na oferowane warunki, nie tylko jeśli idzie o opłaty, lecz również na przykład okres, na jaki kontener będzie oddany do dyspozycji klienta.

Wynajem kontenerów na odpady – o czym warto pamiętać?

Co należy wiedzieć, zanim wynajmiemy kontener na odpady czy gruz? Ważne jest, by pomyśleć, jakiego typu będą to odpadki, gdyż zazwyczaj podstawia się osobny kontener na gruz i osobny dla odpadów mieszanych. Trzeba również zatroszczyć się o kwestie praktyczne, na przykład zlecenie podstawienia kontenera z właściwym wyprzedzeniem oraz załatwienie stosownych decyzji na zajęcie pasa jezdni, jeśli zachodzi taka konieczność. Zdecydowanie się na takie usługi wiąże się z ogromnym ułatwieniem dla wynajmującego, gdyż przedsiębiorstwo przywozi pojemnik pod wskazany adres, pozostawia go na ustalony okres, w którym klient wyrzuca do niego śmieci czy gruz, po tym czasie zaś następuje jego odbiór i zajmuje się wywozem odpadów. Usługi takie ponadto nie wiążą się z wielkimi kosztami i są istotne z punktu widzenia ekologii, są więc warte polecenia bez żadnych wątpliwości.

Nasze dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]