Kto powinien przejść badania psychologiczne kierowców?

Potrzebujesz dowiedzieć się, kto ma w swojej ofercie badania psychotechniczne Bielsko Biała? Na co czekasz? Koniecznie wejdź na www.badaniabielsko.pl

Na bezpieczeństwo na drogach w największej mierze wpływają kwalifikacje prowadzących jeżdżące po nich auta. Naprawdę ważne okazuje się to dla kierowców profesjonalnych – na przykład taksówkarzy czy kierowców TIR-ów i busów. W ich przypadku istotne są zarówno umiejętności, jak i predyspozycje psychiczne. Z tego powodu kierowcy z takich zawodów zgodnie z przepisami powinni w odpowiednim terminie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc powiedzieć na ten temat parę słów. W jakich odstępach powinny być wykonywane? Na czym opierają się tego typu badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak należy się do nich przygotować?

Przebieg badań psychologicznych kierowców

Badania kierowców powinny być przeprowadzane co pięć lat. Ta zasada nie obowiązuje jednak kierowców, którzy ukończyli 50 lat – powinni bowiem przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w wyspecjalizowanej przychodni, który najpierw przeprowadza badania osobowości. Przybierają one formę konwersacji z badanym, podczas której odpowiada on na pytania na temat wyborów w ekstremalnych przypadkach. Kolejna faza badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast następnie przeprowadzane są testy na specjalnych urządzeniach, w czasie których sprawdzana jest podzielność koncentracji, umiejętność szybkiego reagowania, postrzeganie szybkości i widzenie w ciemności.

Jak zwiększyć szansę podczas badaniach psychotechnicznych kierowców?

Po ich wykonaniu kierowca jest zapraszany na rozmowę ze specjalistą, który w jej czasie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co ważne, powinniśmy wiedzieć, iż nie dla każdego ich rezultaty będą pomyślne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście trochę zwiększyć. Jak? W internecie dostępne są różne opisy działania urządzeń, na których są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by wcześniej przekonać się, jak one działają.

Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]