Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Korzystna oferta lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą istotną familijną okolicznością związaną bezpośrednio z ich nowo narodzonym potomkiem, toteż dbają o to, by wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin może być jednak wyzwaniem, w szczególności jeżeli na imprezie ma pojawić się duża liczba bliskich i przyjaciół. Poniżej znajdziesz parę porad, które pomogą ci w tym procesie.

Nie śpiesz się – urządzaj chrzest bez pośpiechu

Kiedyś chrzciny odbywały się od razu po narodzinach malucha, niekiedy wręcz tego samego dnia, z uwagi na dużą śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzest przekształcił się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, więc jest organizowany z reguły do roku po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na spokojne przemyślenie istotnych kwestii tej okoliczności, jak wybór świątyni, w której zostanie udzielony sakrament, a także ojca i matki chrzestnych. Wybierając w parafii termin obrzędu radzimy uwzględnić to, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie gości, a także przygotowanie dla nich poczęstunku oraz noclegu, o ile będą przyjeżdżać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach radzimy umieścić prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest niezbędne do obliczenia jaką liczbę osób finalnie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się też zakomunikować, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina głównie kupuje zabawki, jednak rodzicom przydadzą się znacznie bardziej praktyczne podarki, jak choćby kocyki dla dziecka, zestaw ubrań czy fotelik samochodowy.

Jak znaleźć lokal na chrzest?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny planowano przeważnie w mieszkaniu rodziców malucha, z tej przyczyny nie wszyscy uczestnicy ceremonii w kościele bywali gośćmi odświętnego poczęstunku. Obecnie wspólny obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych młodych rodziców jest już normą. Analizując oferty sal, w których można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują cudownie ozdobione miejsce, ale również kooperują z dostawcą cateringu, który przyrządzi jadłospis harmonizujący z charakterem wydarzenia i który zagwarantuje fachową obsługę zaproszonych. Jeżeli sakrament zaplanowany jest na lato, rekomendujemy znaleźć lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast zanudzać się przy stoliku mogą bawić się na dworze, a fotograf lub rodzina zrobi śliczne zdjęcia. kluczowy jest także taki wybór sali na chrzest, by dojazd z kościoła do miejsca docelowego był niezbyt długi, podobnie jak powrót gości do domu albo zarezerwowanego hotelu.

Nasze dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]