Poręcze ze stali nierdzewnej – element schodów, basenów i balkonów

Stal jest często wykorzystywanym stopem, na co wpływ w głównej mierze mają jej cechy. Odpowiednia selekcja komponentów stopu powoduje, że wykonane z niej przedmioty są odporne na korozję, dlatego bez przeszkód mogą być stosowane przy niekorzystnych warunkach zewnętrznych, jak również tam, gdzie mają kontakt z substancjami o kwaśnym odczynie. W połączeniu z jej interesującą estetyką czyni to ze stali nierdzewnej bardzo dobry materiał do produkcji detali wyposażenia wnętrz i wszelkiego rodzaju balustrad i poręczy.

Balustrady ze stali nierdzewnej – wytrzymałe na rdzę

Balustrady ze stali nierdzewnej cieszą się znacznym powodzeniem – dostrzegamy je zarówno w prywatnych domach, jak i budynkach publicznych. Własności tego stopu są szczególnie ważne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie rdzewieją one nawet w bardzo mokrym otoczeniu, zatem wystarczy im sezonowa konserwacja i na długo zatrzymują swój atrakcyjny wygląd. To dlatego świetnie łączą się ze współczesnym designem. Znakomicie prezentują się w towarzystwie przeszkleń, drewnianych fasad oraz ozdobnego betonu.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do minimalistycznych wnętrz

Stal to dobry budulec do wytwarzania poręczy do wnętrz nieruchomości – głównie tych urządzonych w skandynawskim, nowoczesnym stylu. Ci, którzy wybiorą poręcze ze stali nierdzewnej docenią także łatwość ich konserwacji oraz szybkie czyszczenie, które nie wymaga zastosowania profesjonalnych środków. Wytrzymałość na rdzę powoduje ponadto, iż z tego materiału można wykonywać wytrzymałe i stylowe drabinki do basenów czy uchwyty do saun oraz łazienek przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.