Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Stal nierdzewna jest jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną powłokę. Ochrania ona stal przed szkodliwym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tej branży. Służą one zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do przechowywania znacznych ilości gotowych środków. Wspomniane wcześniej właściwości sprawiają, że zbiorniki ze stali nierdzewnej są również idealnym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki stalowe dla sektorze spożywczym

Zbiorniki stalowe są często używane w rozlicznych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa bądź placówkach gastronomicznych. W piekarniach, browarach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się zainteresowaniem branży spożywczej głównie dlatego, że na takich pojemnikach nie powstaje osad, który sprzyja skażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami bądź bakteriami.