Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Zamów utylizację starych mebli Kraków.

Większość z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których z rozmaitych powodów nie potrafimy wyrzucić. Żeby nie zajmowały powierzchni mieszkaniu, zwykle przestawiamy je do piwnicy, na strych albo do komórki lokatorskiej. Kłopot jednakże w tym, iż po wielu miesiącach także w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, że zwyczajne ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia gruntownego sprzątania, stanowiącego przesłankę do tego, żeby pozbyć się nazbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często urządzamy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Warto zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy i domu.

Wywóz mebli – jak się ich pozbyć?

Odpady takie jak zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, części ram okien, popsute meble czy sprzęt AGD i RTV nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli potrzebujemy się ich pozbyć, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego auta. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie odpadów o sporej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zadba ona też o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko oferują także fachową pomoc przy opróżnianiu strychu, piwnicy względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – powtórne wykorzystanie surowca

Stare meble, o ile będą przetransportowane do PSZOK-u bądź podmiotu trudniącego się utylizacją zawodowo, nie muszą zostać porzucone na składowisku lub być spopielone. Po rozebraniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu ich wedle tworzywa, z jakiego były wykonane, mogą być znów przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części są one wytworzone, polega z reguły na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do produkcji nowych szaf, krzeseł lub regałów.

Nasze dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]