Uszczelnianie okien – czy taka usługa jest niezbędna?

Dowiedz się, komu zlecić uszczelnianie okien Warszawa. Zajrzyj w to miejsce.

Czujesz chłód wiejący od okna bądź też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, iż konieczne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w różnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo zbudowanych apartamentach, niemniej jednak oraz w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i z jakiej przyczyny jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien trafnymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle testów przez nieszczelne okna może wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jednakowoż oraz na rachunki – wskutek tego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezwykle istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych przypadkach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać profesjonalistów od uszczelnienia okien?

Jeśli czujesz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością trzeba je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, jakkolwiek również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby również zrealizować zawsze w nowym domu lub też mieszkaniu (po postawieniu lub ewentualnie odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, aby w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin oraz zastosują należyte materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]