Wynajem szalunków – nie musisz posiadać własnych

Zapoznaj się z ofertą wypożyczalni szalunków na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to krótkotrwałe elementy konstrukcyjne, zwykle składające się z sklejki laminowanej, desek lub metalu, powszechnie wykorzystywanych w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, kształtowania odpowiedniego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji z żelbetonu bądź betonu. Przydają się one także do zabezpieczania dołów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. okien lub drzwi). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie schodów, betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży, stropów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Typy konstrukcji oraz wynajem szalunków

Deskowania, to również nazwa szalunków, dzielimy ze względu na sposób ich wykorzystywania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także moduły stosowane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów można wyróżnić lekkie, średnie oraz ciężkie. Mnóstwo firm budowlanych wypożycza obecnie elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków jest ogromnie popularny przede wszystkim wśród niewielkich przedsiębiorstw nie dysponujących własnymi systemami szalunkowymi.

Wynajem szalunków – czy warto?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty, które oferują tego typu usługi w Krakowie i innych miejscowościach, dysponują obszernym wachlarzem elementów konstrukcyjnych, jak również gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin również bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz zdecydowanie przyspiesza prace budowlane.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]