Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Tu uzyskasz szczegółowe wiadomości o nieszczelnych oknach plastikowych.

Na komfort domowników w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym czasie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]