Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Zajrzyj w to miejsce, jeśli interesuje Cię aktualna oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków.

Dzieci kochają asystować nam w kuchni – dekorować ciasta bądź podawać i wybierać składniki. Pragniesz podsycić fascynację swojej pociechy? Zapisz je na warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci – czy warto wysłać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W trakcie warsztatów dzieci nie tylko nabywają praktyczne umiejętności, ale , co najważniejsze, uczą się niezależności oraz rozwijają swoją pomysłowość. A równocześnie świetnie się bawią. Komponowanie ciekawych smaków, ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów i dobieranie oraz mieszanie ingredientów – całość powoduje, że dzieci z zapałem eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się również z regułami, jakie obowiązują w kuchni, co pozytywnie podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach mogą też brać udział rodzice, stąd jest to wspaniała sposobność do spędzenia wspólnie czasu z dzieckiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a następnie spróbować tego, co ugotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – także dla krnąbrnych pociech

Zajęcia prowadzone są przez 3 godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. W czasie kursu dzieci przyrządzają danie główne oraz deser. Młodzi wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia udekorowanej świeżymi dodatkami, pachnącej tradycyjnej pizzy, albo ugotować pyszny makaron na słodko lub słono. W trakcie kursu dzieci przygotowują również przepyszną deser – mus z lodami truskawkowymi i mascarpone. Nauka połączona z zabawą to znakomity sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ukochanych dań niesie pociechom mnóstwo satysfakcji. Nawet bardzo krnąbrny maluch będzie z zaangażowaniem oddawał się przyrządzaniu znakomitej pizzy lub przystrajaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje profesjonalny szef kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i doskonały kontakt z dziećmi.

Nasze dane:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]